Telefon Numaralarımız : 0212 446 44 00 | 0532 340 74 76 | 0532 213 41 62

Kule Vinç

Kule-Vinc

KULE VİNÇ ARAÇ PARKURU ÖZELLİKLERİMİZ

KULE VİNÇ (MR111)
YÜKSEKLİK:50 METRE
BOM BOYU:60 METRE

Teknolojinin ilerlemesiyle inşaat sektöründe büyük çaplı iş merkezi ve toplu konut projelerinde kule vinç denilen makineler kullanılmaya başlandı. İnşaat mühendislerinin kullanım alanında makine mühendislerinin tasarımı olan bu görkemli makinelerin kullanımı oldukça fazla insan gücünden kâr edilmesine imkân sağlıyor. Mobil vinçler yardımıyla kurulumu yapılabilen bu dev makineler, başlarda gemi inşaatı yapan tersanelerde kullanılırken sonraları tersaneler de kullanılana benzer bir tasarımla üretimi yapılarak inşaat sektöründe de daha hızlı inşaatlar yapılabilmesine imkân sağlar oldu. Teknoloji harikası olmasa da basit bir sistem mantığına dayalı olan bu platform vinçler, yıllarca süren projelerin hız kazanmasını sağlamış ve insan gücünün yaptığının yüzlerce katını daha kısa sürede yapılır hale getirmiştir.

Kule vinç parçaları çoğunluğu Avrupa’dan gelen parçaları ile inşaat alanında birkaç gün içinde kurulup kullanıma hazır hale getirilebiliyor. Belli bir alana yapılan çok sayıda bina için 50 metrelik bir alanı kolayca tarayabilen bir vinç yeterli olabilmektedir. Tek bir vinç, Bu tür inşaatlarda taşınan ağır yüklerin kaldırılması ve taşınması işlemlerini başka hiçbir kaldıraç aletine ihtiyaç duyulmadan yapılabilir hale getiriyor. Bu dev vinçler, sağlam ve çok sayıda parçadan oluşan yatayda BOM adı verilen parçanın yol alabileceği raylı bir sistemden oluşur. BOM yatay kule gövdesi üzerinde yer alır. BOM gövdeye ne kadar yakın olursa o kadar ağır yükleri taşıyabilir. Vincin maksimum uzaklıkta aldığı yük 1 tondan daha fazla olmamalıdır. Ayrıca bu dev vinçlerin devrilme ihtimaline karşı rüzgarda kullanılmaması gereklidir.

İnsan gücünden kâr edilebilmesini ve büyük çaplı inşaatların daha kısa sürelerde bitirebilmesinde büyük rol oynayan kule vinç kiralama işleri, çeşitli vinç kiralama şirketleri tarafından yapılabilmektedir. Kiralanan bir vinç sistemi kısa sürede inşaat alanına mobil vinç yardımı ile kurulabiliyor. Kurulumu birkaç gün süren bu dev vinçlerin sağlam bir şekilde kurulduğundan ve yerleştiğinden emin olmak gereklidir. Şu da bir gerçektir ki bu dev vinçler, devrildiği zaman inşaat alanlarında oldukça fazla mali zararlara yol açabilmektedir. Kiralanan vinç sisteminin sağlam şekilde kurulmasının yanında hangi ülke tarafından üretildiği de iyi bilinmelidir.

İletişim Bilgileri:

Mahmutbey Mh. Köprülü Cd. Narlı Sk. No:8 Bağcılar/İstanbul

0212 446 44 00

0532 340 74 76

0532 213 41 62

info@mahiraydinvinc.com

Bize Ulaşın

Biz Kimiz?

Masoko

Mahir Aydın Vinç kiralama olarak yaptığımız her işi kendi eserimiz olarak benimsemiş ve bu ilkemizden ödün vermemişizdir.

Mobil vinçler , Kamyonlu vinçler ,Kule vinçler ve platformlarla sektörün ihtiyaçlarına en hızlı şekilde gidermekteyiz.

Sosyal Medya